Sullins Connector Solutions ABC10DRYI-S734
ABC10DRYI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ABC10DRYI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ABC10DRYI-S734.pdf
Availability of ABC10DRYI-S734
QUANTITY
ABC10DRYI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC10DRYI-S734
Internal Part NumberEIS-ABC10DRYI-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC10DRYI-S734
Related LinksABC10DR, ABC10DRYI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC10DRYI-S734 Details Description
Related parts for ABC10DRYI-S734
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 8DIP datasheet.pdf
CONN BATTERY 3 POSITION datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS 3V 48LFCSP datasheet.pdf
RES 81.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 28 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4-WALL HEADER 26CONT STRAIGHT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00051 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf