Sullins Connector Solutions ABC30DRYN-S13
ABC30DRYN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ABC30DRYN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ABC30DRYN-S13.pdf
Availability of ABC30DRYN-S13
QUANTITY
ABC30DRYN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC30DRYN-S13
Internal Part NumberEIS-ABC30DRYN-S13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC30DRYN-S13
Related LinksABC30D, ABC30DRYN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC30DRYN-S13 Details Description
Related parts for ABC30DRYN-S13
IC REG LDO 3.2V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LVDS 48-LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 250MA 2.75 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf