Abracon Corporation ABL-10.000MHZ-B4Y-T
ABL-10.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-10.000MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-10.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-10.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-10.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-10.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-10.000MHZ-B4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-10.000MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-10.00, ABL-10.000MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-10.000MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-10.000MHZ-B4Y-T
DIODE ZENER 7.5V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW 1005 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8DFN datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIM KIT 12" X 54" UMMAT AL datasheet.pdf