Abracon Corporation ABL-24.000MHZ-B4Y-T
ABL-24.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-24.000MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-24.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-24.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-24.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-24.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-24.000MHZ-B4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-24.000MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-24.00, ABL-24.000MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-24.000MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-24.000MHZ-B4Y-T
IDC CABLE - CSR34G/AE34G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079" 34POS datasheet.pdf
SURFACE DISC 4-1/2"XNH A CRS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf