Abracon Corporation ABLJO-125.000MHZ
ABLJO-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-125.000MHZ
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-125.000MHZ.pdf
Availability of ABLJO-125.000MHZ
QUANTITY
ABLJO-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-125.000MHZ
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
SeriesABLJO
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-125.000MHZ
Related LinksABLJO-12, ABLJO-125.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-125.000MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-125.000MHZ
CONN HOUSING EH 9POS 2.5MM CRIMP datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.020" .180" datasheet.pdf
BNC MALE/PHONO PLUG RG59B/U 36" datasheet.pdf
IC SENSOR TCH SLDR QSLDE 14TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 3" X 5YD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf