Abracon Corporation ABLJO-80.000MHZ
ABLJO-80.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-80.000MHZ
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-80.000MHZ.pdf
Availability of ABLJO-80.000MHZ
QUANTITY
ABLJO-80.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-80.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-80.000MHZ
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
SeriesABLJO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-80.000MHZ
Related LinksABLJO-8, ABLJO-80.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-80.000MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-80.000MHZ
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.9PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL NON-INV 20SO datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DUAL 16WSOIC datasheet.pdf
RES 10.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 24 OHM 1608 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf