Abracon Corporation ABLJO-V-160.000MHZ
ABLJO-V-160.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-V-160.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 160.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-V-160.000MHZ.pdf
Availability of ABLJO-V-160.000MHZ
QUANTITY
ABLJO-V-160.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-V-160.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-V-160.000MHZ
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
SeriesABLJO
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency160MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±45ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-V-160.000MHZ
Related LinksABLJO-V-1, ABLJO-V-160.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-V-160.000MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-V-160.000MHZ
CONN FERRULE W TYPE 18AWG YELLOW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
FERRULE INS TWIN 22AWG WHT 7/16" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS DUAL BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM 700 datasheet.pdf