Abracon Corporation ABLNO-80.000MHZ
ABLNO-80.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-80.000MHZ
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-80.000MHZ.pdf
Availability of ABLNO-80.000MHZ
QUANTITY
ABLNO-80.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-80.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLNO-80.000MHZ
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package25
SeriesABLNO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-80.000MHZ
Related LinksABLNO-8, ABLNO-80.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-80.000MHZ Details Description
Related parts for ABLNO-80.000MHZ
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
REGULATR 32A BSTR FOR PT7778 VRT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH KNOB FLUTED .748" W/SKIRT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf