Abracon Corporation ABLS-7.3728MHZ-K4T
ABLS-7.3728MHZ-K4T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-7.3728MHZ-K4T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-7.3728MHZ-K4T.pdf
Availability of ABLS-7.3728MHZ-K4T
QUANTITY
ABLS-7.3728MHZ-K4T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-7.3728MHZ-K4T
Internal Part NumberEIS-ABLS-7.3728MHZ-K4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS.pdfABLS.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency7.3728MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-7.3728MHZ-K4T
Related LinksABLS-7.37, ABLS-7.3728MHZ-K4T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-7.3728MHZ-K4T Details Description
Related parts for ABLS-7.3728MHZ-K4T
CONN RCPT WATERPROOF 4POS MALE datasheet.pdf
IC FPGA 171 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
4994-03 CUT-OFF DIE BLADE datasheet.pdf
PORT BOX W/100' 12-3 SOW CORD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIGITAL POL 40A, VERT, THT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
XCEDE 4W 6PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf