Abracon Corporation ABLS-LR-13.500MHZ-T
ABLS-LR-13.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-13.500MHZ-T
Brief Description
Crystal 13.5000MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-13.500MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-13.500MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-13.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-13.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-13.500MHZ-T
TypeMHz Crystal
Frequency13.5MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-13.500MHZ-T
Related LinksABLS-LR-1, ABLS-LR-13.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-13.500MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-13.500MHZ-T
RES 5.6K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W SNGL 5V 5V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES 18.0K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 7A 72VAC 60VDC 2SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-36V 1.7A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf