Abracon Corporation ABLS-LR-15.000MHZ-T
ABLS-LR-15.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-15.000MHZ-T
Brief Description
Crystal 15.0000MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-15.000MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-15.000MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-15.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-15.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-15.000MHZ-T
TypeMHz Crystal
Frequency15MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-15.000MHZ-T
Related LinksABLS-LR-1, ABLS-LR-15.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-15.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-15.000MHZ-T
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CABLE TIE MINI RED 3.9" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 65VDC datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
1/2" POLY BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf