Abracon Corporation ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
Related LinksABLS2-24.0, ABLS2-24.000MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
CAP TANT 1.5UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.8A SYNC 8VFQFPN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI4707-B datasheet.pdf
NYLON INSL BRAZD SEAM RING TONGU datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.33A 190 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf