Abracon Corporation ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T
ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T.pdf
Availability of ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T
QUANTITY
ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T
Internal Part NumberEIS-ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS3.pdfABLS3.stp
FamilyCrystals
SeriesABLS3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T
Related LinksABLS3-26.00, ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T Details Description
Related parts for ABLS3-26.000MHZ-D4YF-T
REGULTR 2.5V 8A 14 PIN VERT HORZ datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE LIMITER 250MCM 600V CU datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf