Abracon Corporation ABM10-18.432MHZ-D30-T3
ABM10-18.432MHZ-D30-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-18.432MHZ-D30-T3
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 20ppm 10pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-18.432MHZ-D30-T3.pdf
Availability of ABM10-18.432MHZ-D30-T3
QUANTITY
ABM10-18.432MHZ-D30-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-18.432MHZ-D30-T3
Internal Part NumberEIS-ABM10-18.432MHZ-D30-T3
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-18.432MHZ-D30-T3
Related LinksABM10-18.43, ABM10-18.432MHZ-D30-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-18.432MHZ-D30-T3 Details Description
Related parts for ABM10-18.432MHZ-D30-T3
IC AMP AUDIO PWR 2.2W D 28TQFN datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LED BLUE 2SMD R/A datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TDFN datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf