Abracon Corporation ABM10-24.576MHZ-D30-T3
ABM10-24.576MHZ-D30-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-24.576MHZ-D30-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-24.576MHZ-D30-T3.pdf
Availability of ABM10-24.576MHZ-D30-T3
QUANTITY
ABM10-24.576MHZ-D30-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-24.576MHZ-D30-T3
Internal Part NumberEIS-ABM10-24.576MHZ-D30-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-24.576MHZ-D30-T3
Related LinksABM10-24.57, ABM10-24.576MHZ-D30-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-24.576MHZ-D30-T3 Details Description
Related parts for ABM10-24.576MHZ-D30-T3
CONN OVERMOLD CAN DB37 TIN 1PC datasheet.pdf
Connector Header 19 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #3 10.8" datasheet.pdf
IC 4DRVR/5RCVR RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT R-R I2C 12-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
TG6050 SHEET 300X300X1MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 1.04A 300 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf