Abracon Corporation ABM10-25.000MHZ-D30-T3
ABM10-25.000MHZ-D30-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-25.000MHZ-D30-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-25.000MHZ-D30-T3.pdf
Availability of ABM10-25.000MHZ-D30-T3
QUANTITY
ABM10-25.000MHZ-D30-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-25.000MHZ-D30-T3
Internal Part NumberEIS-ABM10-25.000MHZ-D30-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)