Susumu RG2012P-3480-W-T5
RG2012P-3480-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3480-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3480-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-3480-W-T5
QUANTITY
RG2012P-3480-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3480-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3480-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3480-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3480-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3480-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3480-W-T5
IDC CABLE - MKC16K/MC16G/MCS16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 5MM BICLR YLW/GRN 0.900" datasheet.pdf
DSUB 26 M NM GOLD SHL datasheet.pdf
CLIP INSUL ALLI STEEL 10A BLACK datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 510UH 90MA 10.5 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf