Sullins Connector Solutions ABM15DSEF-S13
ABM15DSEF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ABM15DSEF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD EXTEND 30POS .156
Datasheet Download
ABM15DSEF-S13.pdf
Availability of ABM15DSEF-S13
QUANTITY
ABM15DSEF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM15DSEF-S13
Internal Part NumberEIS-ABM15DSEF-S13
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM15DSEF-S13
Related LinksABM15D, ABM15DSEF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABM15DSEF-S13 Details Description
Related parts for ABM15DSEF-S13
TVS DIODE 5VWM 11VC 8SO datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5.08MM 8POS datasheet.pdf
IC 22-BIT DELTA-SIGMA A/D 28SSOP datasheet.pdf
COUNTER LCD 5 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 460MA 2.09 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
DIE MTR 160 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.3A (Switch) Automotive 8-MSOP-EP datasheet.pdf