Sullins Connector Solutions ABM15DSMN
ABM15DSMN picture photo
Mfg. Part Number
ABM15DSMN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156"
Datasheet Download
ABM15DSMN.pdf
Availability of ABM15DSMN
QUANTITY
ABM15DSMN Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM15DSMN
Internal Part NumberEIS-ABM15DSMN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM15DSMN
Related LinksABM1, ABM15DSMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABM15DSMN Details Description
Related parts for ABM15DSMN
CONN TAB 26-22AWG PRE-TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAM POWER (23155-16) datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IMPACT BP 6X14 LW SN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 8CIRC .375 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf