Abracon Corporation ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T
ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T.pdf
Availability of ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T
QUANTITY
ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3.pdfABM3.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T
Related LinksABM3-10.00, ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T Details Description
Related parts for ABM3-10.0000MHZ-D2Y-T
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 330PF 4KV NP0 3640 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 20MA TO92-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V datasheet.pdf