Abracon Corporation ABM3B-13.824MHZ-B2-T
ABM3B-13.824MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-13.824MHZ-B2-T
Brief Description
Crystal 13.8240MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-13.824MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABM3B-13.824MHZ-B2-T
QUANTITY
ABM3B-13.824MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-13.824MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-13.824MHZ-B2-T
TypeMHz Crystal
Frequency13.824MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-13.824MHZ-B2-T
Related LinksABM3B-13.8, ABM3B-13.824MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-13.824MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABM3B-13.824MHZ-B2-T
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf