Abracon Corporation ABM3X-102-32.000MHZ-T
ABM3X-102-32.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3X-102-32.000MHZ-T
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 10pF 30 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3X-102-32.000MHZ-T.pdf
Availability of ABM3X-102-32.000MHZ-T
QUANTITY
ABM3X-102-32.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3X-102-32.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABM3X-102-32.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3X-102.pdfABM3X-102.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3X-102-32.000MHZ-T
Related LinksABM3X-102-, ABM3X-102-32.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3X-102-32.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABM3X-102-32.000MHZ-T
CAP TANT 47UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM 600MCM #1/2 AMPOWER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf