Abracon Corporation ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T
ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T.pdf
Availability of ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T
QUANTITY
ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T
Related LinksABM7-14.318, ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T Details Description
Related parts for ABM7-14.31818MHZ-D2Y-T
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 5% 2917 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 13.77"L X 11.9"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 800MM 12-24VDC PNP datasheet.pdf
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf