Abracon Corporation ABM8-13.000MHZ-B2-T
ABM8-13.000MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8-13.000MHZ-B2-T
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 20ppm 18pF 120 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8-13.000MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABM8-13.000MHZ-B2-T
QUANTITY
ABM8-13.000MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8-13.000MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABM8-13.000MHZ-B2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM8.pdfABM8.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8-13.000MHZ-B2-T
Related LinksABM8-13.0, ABM8-13.000MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8-13.000MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABM8-13.000MHZ-B2-T
COMPUTER SNGL BD BL2000 IDC 512K datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CHOKE DOUBLE 5.6MH 2A HORIZ datasheet.pdf
RES SMD 109K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf