Abracon Corporation ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM8.pdfABM8.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM8-26.000, ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM8-26.000MHZ-10-1-U-T
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 80POS 1MM SLD datasheet.pdf
IC DUAL 4-BIT BINARY CTR 14TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 9100PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf