Abracon Corporation ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3
ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3
Related LinksABM8G-18.4, ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-18.432MHZ-4Y-T3
FUSE HOLDER BLADE 32V 15A PCB datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 33 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X6S 0402 datasheet.pdf
MOSFET NCH 60V 35A TO251A datasheet.pdf
BLACKFIN CORE PROCESSOR 533MHZ datasheet.pdf