Abracon Corporation ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T.pdf
Availability of ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T
QUANTITY
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T
Related LinksABM8G-22.118, ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T Details Description
Related parts for ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T
CAP CER 4700PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 240V 50A AC OUT datasheet.pdf