Abracon Corporation ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3
QUANTITY
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM8G Series SMD Crystals
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3
Related LinksABM8G-22.1184, ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-22.1184MHZ-18-D2Y-T3
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CORD 3 POS MALE, RA 2M 22 AWG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf