Abracon Corporation ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T
Related LinksABM8G-22.11, ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABM8G-22.1184MHZ-B4Y-T
FIXED IND 10UH 5.4A 15.6 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF/DVR 3ST DUAL 8XSON datasheet.pdf
RES 169 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSE TRANSFORMER PRIMARY 10A datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf