Abracon Corporation ABMM-16.9344MHZ-B2-T
ABMM-16.9344MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABMM-16.9344MHZ-B2-T
Brief Description
Crystal 16.9344MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABMM-16.9344MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABMM-16.9344MHZ-B2-T
QUANTITY
ABMM-16.9344MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABMM-16.9344MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABMM-16.9344MHZ-B2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABMM.pdfABMM.stp
FamilyCrystals
SeriesABMM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.9344MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABMM-16.9344MHZ-B2-T
Related LinksABMM-16.93, ABMM-16.9344MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABMM-16.9344MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABMM-16.9344MHZ-B2-T
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSIG 1/8NPT 4.5V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 80W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 1196MAPBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONN SOCKET 17W2 4-40UNC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf