Abracon Corporation ABMM2-64.000MHZ-E2-T
ABMM2-64.000MHZ-E2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABMM2-64.000MHZ-E2-T
Brief Description
Crystal 64.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABMM2-64.000MHZ-E2-T.pdf
Availability of ABMM2-64.000MHZ-E2-T
QUANTITY
ABMM2-64.000MHZ-E2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABMM2-64.000MHZ-E2-T
Internal Part NumberEIS-ABMM2-64.000MHZ-E2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABMM2.pdfABMM2.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyCrystals
SeriesABMM2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency64MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.240" L x 0.142" W (6.00mm x 3.60mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABMM2-64.000MHZ-E2-T
Related LinksABMM2-64.0, ABMM2-64.000MHZ-E2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABMM2-64.000MHZ-E2-T Details Description
Related parts for ABMM2-64.000MHZ-E2-T
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 4.7K OHM 24SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 600V 60A CHASSIS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 4000' datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf