Abracon Corporation ABNTC-0402-154J-4150F-T
ABNTC-0402-154J-4150F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABNTC-0402-154J-4150F-T
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
NTC 150KOHM 5% 4150K 1%
Datasheet Download
ABNTC-0402-154J-4150F-T.pdf
Availability of ABNTC-0402-154J-4150F-T
QUANTITY
ABNTC-0402-154J-4150F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABNTC-0402-154J-4150F-T
Internal Part NumberEIS-ABNTC-0402-154J-4150F-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelABNTC-0402.pdfABNTC-0402.stp
Standard Package10,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C150k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/504150K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABNTC-0402-154J-4150F-T
Related LinksABNTC-0402-, ABNTC-0402-154J-4150F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABNTC-0402-154J-4150F-T Details Description
Related parts for ABNTC-0402-154J-4150F-T
IC BUFFER RECEIVE T1 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 14.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
TIMER RELAY SWITCH-ON DELAY 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf