Vishay/BCcomponents AC01000003309JA100
AC01000003309JA100 picture photo
Mfg. Part Number
AC01000003309JA100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
AC01000003309JA100.pdf
Availability of AC01000003309JA100
QUANTITY
AC01000003309JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AC01000003309JA100
Internal Part NumberEIS-AC01000003309JA100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesAC
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AC01000003309JA100
Related LinksAC0100000, AC01000003309JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
AC01000003309JA100 Details Description
Related parts for AC01000003309JA100
IC 12-BIT 117KHZ SMPL A/D 28-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V .85A VERT 10-SIP datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT MESH NETWORK ADD-ON RCM4510W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 31POS datasheet.pdf