TDK Corporation ACB2012H-015-T
ACB2012H-015-T picture photo
Mfg. Part Number
ACB2012H-015-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 15 OHM 400MA 2012
Datasheet Download
ACB2012H-015-T.pdf
Availability of ACB2012H-015-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ACB2012H-015-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACB2012H-015-T
Internal Part NumberEIS-ACB2012H-015-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency15 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACB2012H-015-T
Related LinksACB2012, ACB2012H-015-T Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACB2012H-015-T Details Description
Related parts for ACB2012H-015-T
RES SMD 150 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BRACKET WALLMOUNT FOR TOWER UPS datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT 3ST 16TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 75 OHM 16DIP datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 38-114V datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 17.27MM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf