Amphenol Industrial ACC01E10SL-3S-003
ACC01E10SL-3S-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACC01E10SL-3S-003
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 3C 3#16S SKT RECP LINE
Datasheet Download
ACC01E10SL-3S-003.pdf
Availability of ACC01E10SL-3S-003
QUANTITY
ACC01E10SL-3S-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC01E10SL-3S-003
Internal Part NumberEIS-ACC01E10SL-3S-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC01E10SL-3S-003
Related LinksACC01E10, ACC01E10SL-3S-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC01E10SL-3S-003 Details Description
Related parts for ACC01E10SL-3S-003
IC XLATOR LVTTL/CMOS-PECL 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
IMPACT BP 2X10 RW SN datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 1200VDC RADIAL5 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf