Amphenol Industrial ACC02A-32-7P(003)
ACC02A-32-7P(003) picture photo
Mfg. Part Number
ACC02A-32-7P(003)
Brief Description
CONN RCPT 35POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
ACC02A-32-7P(003).pdf
Availability of ACC02A-32-7P(003)
QUANTITY
ACC02A-32-7P(003) Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC02A-32-7P(003)
Internal Part NumberEIS-ACC02A-32-7P(003)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC02A-32-7P(003)
Related LinksACC02A-3, ACC02A-32-7P(003) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC02A-32-7P(003) Details Description
Related parts for ACC02A-32-7P(003)
TRANS PNP 32V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 58POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 105MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
8369-18 CUT OFF PLUNGER datasheet.pdf
10 WAY SIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 225X85MM 230VAC datasheet.pdf