Amphenol Industrial ACC06A20-27PW-003
ACC06A20-27PW-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACC06A20-27PW-003
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
ACC06A20-27PW-003.pdf
Availability of ACC06A20-27PW-003
QUANTITY
ACC06A20-27PW-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC06A20-27PW-003
Internal Part NumberEIS-ACC06A20-27PW-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC06A20-27PW-003
Related LinksACC06A20, ACC06A20-27PW-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC06A20-27PW-003 Details Description
Related parts for ACC06A20-27PW-003
CONN SHORTING JUMPER 8POS 2MM datasheet.pdf
CARD A/D +/-10V SR9310 SMARTSTAR datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS M12 5V datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 2.93V 8-UDFN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 260MA 3.01 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf