Sullins Connector Solutions ACC12DTBD-S189
ACC12DTBD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ACC12DTBD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100"
Datasheet Download
ACC12DTBD-S189.pdf
Availability of ACC12DTBD-S189
QUANTITY
ACC12DTBD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC12DTBD-S189
Internal Part NumberEIS-ACC12DTBD-S189
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC12DTBD-S189
Related LinksACC12DT, ACC12DTBD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC12DTBD-S189 Details Description
Related parts for ACC12DTBD-S189
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 100 OHM 5A SMD datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 1MB FLASH 100QFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 26A 8PQFN datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 76POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf