Sullins Connector Solutions ACC15DRAH-S734
ACC15DRAH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DRAH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB
Datasheet Download
ACC15DRAH-S734.pdf
Availability of ACC15DRAH-S734
QUANTITY
ACC15DRAH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DRAH-S734
Internal Part NumberEIS-ACC15DRAH-S734
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DRAH-S734
Related LinksACC15DR, ACC15DRAH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DRAH-S734 Details Description
Related parts for ACC15DRAH-S734
CONN HEADER 30POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES 11 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER W/PLL 48LLP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 250MA 250VAC 48VDC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 44QFN datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL SCREENED datasheet.pdf
750 MHz, 16 ] 16 Analog Crosspoint Switch IC datasheet.pdf