Sullins Connector Solutions ACC15DREF
ACC15DREF picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DREF
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
ACC15DREF.pdf
Availability of ACC15DREF
QUANTITY
ACC15DREF Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DREF
Internal Part NumberEIS-ACC15DREF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DREF
Related LinksACC1, ACC15DREF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DREF Details Description
Related parts for ACC15DREF
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FILTER LINE 2.2MH 3.0A TYPE 21V datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 65MA 12.3 OHM datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CABINET TOP AIR SEALING FITTING datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf