Sullins Connector Solutions ACC17HETS
ACC17HETS picture photo
Mfg. Part Number
ACC17HETS
Brief Description
CONN EDGE .100 17POS HL LOW P
Datasheet Download
ACC17HETS.pdf
Availability of ACC17HETS
QUANTITY
ACC17HETS Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC17HETS
Internal Part NumberEIS-ACC17HETS
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions17
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C