Sullins Connector Solutions ACC20DRAN-S734
ACC20DRAN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ACC20DRAN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB
Datasheet Download
ACC20DRAN-S734.pdf
Availability of ACC20DRAN-S734
QUANTITY
ACC20DRAN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC20DRAN-S734
Internal Part NumberEIS-ACC20DRAN-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTray
Number of Positions40
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC20DRAN-S734
Related LinksACC20DR, ACC20DRAN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC20DRAN-S734 Details Description
Related parts for ACC20DRAN-S734
CONN SPRING CONT 31 POS .236 SMD datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 21POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
VARISTOR 819V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf