Sullins Connector Solutions ACC30DRES
ACC30DRES picture photo
Mfg. Part Number
ACC30DRES
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
Datasheet Download
ACC30DRES.pdf
Availability of ACC30DRES
QUANTITY
ACC30DRES Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC30DRES
Internal Part NumberEIS-ACC30DRES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC30DRES
Related LinksACC3, ACC30DRES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC30DRES Details Description
Related parts for ACC30DRES
IC DRIVER FLOATNG LOAD 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 8051 CPU PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CABLE BNC ST PLUG-PLUG RG-59 48" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23 datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf