Sullins Connector Solutions ACC50DCKN-S288
ACC50DCKN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
ACC50DCKN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ACC50DCKN-S288.pdf
Availability of ACC50DCKN-S288
QUANTITY
ACC50DCKN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC50DCKN-S288
Internal Part NumberEIS-ACC50DCKN-S288
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC50DCKN-S288
Related LinksACC50DC, ACC50DCKN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC50DCKN-S288 Details Description
Related parts for ACC50DCKN-S288
ADAPTER MINI SCSI MOLDED VERS datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2812 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 46V SC-82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 128PO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf