Sullins Connector Solutions ACC50DKRN-S1243
ACC50DKRN-S1243 picture photo
Mfg. Part Number
ACC50DKRN-S1243
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ACC50DKRN-S1243.pdf
Availability of ACC50DKRN-S1243
QUANTITY
ACC50DKRN-S1243 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC50DKRN-S1243
Internal Part NumberEIS-ACC50DKRN-S1243
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC50DKRN-S1243
Related LinksACC50DK, ACC50DKRN-S1243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC50DKRN-S1243 Details Description
Related parts for ACC50DKRN-S1243
IC TRANSLATOR TRIPLE 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf