Sullins Connector Solutions ACC80DCRN-P120
ACC80DCRN-P120 picture photo
Mfg. Part Number
ACC80DCRN-P120
Brief Description
CONN EDGECARD 160POS .100"
Datasheet Download
ACC80DCRN-P120.pdf
Availability of ACC80DCRN-P120
QUANTITY
ACC80DCRN-P120 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC80DCRN-P120
Internal Part NumberEIS-ACC80DCRN-P120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
Gender-
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions-
Card Thickness-
Number of Rows-
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting Type-
Termination-
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact Type-
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read Out-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC80DCRN-P120
Related LinksACC80DC, ACC80DCRN-P120 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC80DCRN-P120 Details Description
Related parts for ACC80DCRN-P120
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
LED EMITTER RED 660NM SMD datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf