Comchip Technology ACDBAT3100-HF
ACDBAT3100-HF picture photo
Mfg. Part Number
ACDBAT3100-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 100V 3A 2010
Datasheet Download
ACDBAT3100-HF.pdf
Availability of ACDBAT3100-HF
QUANTITY
ACDBAT3100-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ACDBAT3100-HF
Internal Part NumberEIS-ACDBAT3100-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io)3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850mV @ 3A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Capacitance @ Vr, F180pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device Package2010/DO-214AC
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACDBAT3100-HF
Related LinksACDBAT, ACDBAT3100-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ACDBAT3100-HF Details Description
Related parts for ACDBAT3100-HF
RES SMD 1.6KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 2POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf