Sullins Connector Solutions ACM15DRST-S273
ACM15DRST-S273 picture photo
Mfg. Part Number
ACM15DRST-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ACM15DRST-S273.pdf
Availability of ACM15DRST-S273
QUANTITY
ACM15DRST-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM15DRST-S273
Internal Part NumberEIS-ACM15DRST-S273
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM15DRST-S273
Related LinksACM15DR, ACM15DRST-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM15DRST-S273 Details Description
Related parts for ACM15DRST-S273
IC TXRX CLOCK/DATA 3.3V 28-SSOP datasheet.pdf
RES 205 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 340MA 420 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CUST 30X55" CUST C/O BLK 5M CBL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 3A SMD datasheet.pdf