Sullins Connector Solutions ACM22DTAN-S189
ACM22DTAN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ACM22DTAN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ACM22DTAN-S189.pdf
Availability of ACM22DTAN-S189
QUANTITY
ACM22DTAN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM22DTAN-S189
Internal Part NumberEIS-ACM22DTAN-S189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM22DTAN-S189
Related LinksACM22DT, ACM22DTAN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM22DTAN-S189 Details Description
Related parts for ACM22DTAN-S189
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
FAN KIT 120MM BLACK 115VAC 5PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
TOOL KIT POF 1 datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf