TDK Corporation ACM3225-601-2P-T001
ACM3225-601-2P-T001 picture photo
Mfg. Part Number
ACM3225-601-2P-T001
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 600 OHM SMD
Datasheet Download
ACM3225-601-2P-T001.pdf
Availability of ACM3225-601-2P-T001
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ACM3225-601-2P-T001 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM3225-601-2P-T001
Internal Part NumberEIS-ACM3225-601-2P-T001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other DrawingsACM3225 Series Schematic
ACM3225-xxx-2P_Footprint
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesACM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance-
Current1A
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Impedance600 Ohm
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max)0.091" (2.30mm)
Package / Case1210 (3225 Metric), 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM3225-601-2P-T001
Related LinksACM3225-6, ACM3225-601-2P-T001 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACM3225-601-2P-T001 Details Description
Related parts for ACM3225-601-2P-T001
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T7 6.5" datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
OPROBE X10 480MHZ 4500 SERIES 2. datasheet.pdf